O‘zbekistonda abituriyentlar uchun OTMlar va yo‘nalishlar tanlovi start oldiJamiyatBuxoro shahrining bosh rejasi tasdiqlandi: shahar hududi va aholisi sezilarli darajada kengayadiJamiyatO‘rnatilgandan so‘ng: quyosh panellarining qimmatbaho uskunalarini qanday himoya qilish mumkinJamiyatToshkentning Yakkasaroy tumanida Kichik halqa yo‘li 40 kunga qisman yopiladiJamiyatO‘zbekistonda parrandachilikni rivojlantirish uchun $105 mln imtiyozli kredit ajratiladiIqtisodiyotVladimir Putin Shavkat Mirziyoyevni 69 yoshga to‘lishi munosabati bilan tabrikladiSiyosatTramp majburiy mehnatga qarshi kurash bahonasida 60 ta davlatga yangi import bojlarini joriy etdiDunyoLondondagi elita mehmonxonasida 29 yoshli Saudiya shahzodasi vafot etdiDunyoO‘zbekistonda dam olish kunlari havo harorati 42 darajagacha ko‘tarilishi kutilmoqdaJamiyatAngrenda unashtirilgan yigit va qiz avtomobil ichida is gazidan zaharlanib vafot etdiJamiyat
Sirdaryo viloyat sudining sudyasi 3600 dollar pora olayotganda ushlangan
Sirdaryo viloyat sudyasi tadbirkordan kassatsiya ishida ijobiy qaror uchun 3600 dollar pora olgani uchun hibsga olindi. Sud tizimida korrupsiyaga qarshi chora ko‘rilmoqda. Keywords: Sirdaryo sudi, sudya pora, korrupsiya, kassatsiya ishi, sud tergovi
U tadbirkordan kassatsiya tartibida ijobiy qaror chiqarish evaziga pul talab qilgan, deb xabar berdi Oliy sud matbuot xizmati. Idora ma’lumotlariga ko‘ra, sudya Guliston shahridagi mas’uliyati cheklangan jamiyat ishi bo‘yicha foydali qaror chiqarish uchun tadbirkordan 3600 dollar olgan.
Tergov natijasida pul o‘tkazmalari sud jarayonlarini nazorat qilish doirasida amalga oshirilgani aniqlangan. Daliliy ashyolar ushlangan joyda musodara qilingan.

Абитуриенты в Узбекистане начали выбирать направления и вузыОбществоУтвержден генеральный план Бухары: территория и население города значительно увеличатсяОбществоВ Ташкенте на 40 дней ограничат движение по Малой кольцевойОбществоНа развитие птицеводства в Узбекистане выделят льготные кредиты на $105 млнЭкономикаВладимир Путин поздравил Шавката Мирзиёева с 69-летиемПолитикаТрамп ввел пошлины против 60 стран из-за принудительного трудаМирВ Лондоне от передозировки скончался 29-летний саудовский принцМирВ Узбекистане в выходные дни жара усилится до +42 градусовОбществоВ Ангрене жених и невеста задохнулись угарным газом в машинеОбществоВ Ташкенте на улице Шахрисабз из-за строительства полосы BRT ограничат движениеОбщество
Судья Сырдарьинского областного суда задержан при получении взятки в 3600 долларов
Судья Сырдарьинского областного суда задержан при получении взятки в 3600 долларов. Он вымогал деньги у предпринимателя за положительное решение по делу в кассационном порядке, сообщила пресс-служба Верховного суда.
По данным ведомства, судья получил от предпринимателя 3600 долларов за вынесение выгодного решения по делу общества с ограниченной ответственностью из Гулистана в кассационной инстанции.
Следствие установило, что передача средств происходила в рамках контроля за исполнением судебных процедур. Вещественные доказательства были изъяты на месте задержания.
В Верховном суде подчеркнули, что продолжают работу по очистке системы от недобросовестных сотрудников и усилению мер по борьбе с коррупционными проявлениями в судебных органах. В отношении подозреваемого проводятся следственные действия.